Po ukończeniu szkoły biotechnologicznej możesz zastanawiać się, jaką firmę otworzyć w tej dziedzinie. Dziedzina ta jest szybko rozwijająca się i bardzo dochodowa. Ostatnie studium przypadku pokazuje, że startup biofarmaceutyczny z Pensylwanii zatrudnił absolwenta do analizy swoich wysiłków w celu opracowania przełomowych leków. Jako startup, rozwój leków może być ryzykowny, wymagający dużych inwestycji kapitałowych i pokonywania długich harmonogramów i przeszkód regulacyjnych. Ale studenci biotechnologii, którzy mają odpowiednie nastawienie, mogą odnieść sukces w tej branży.
Biotechnologia jest szeroką dziedziną
Wiele osób interesuje się biotechnologią, ale niewiele z nich zdaje sobie sprawę z szerokiego zakresu dziedzin, w których można się specjalizować. Biotechnologia ma wiele zastosowań w takich branżach jak produkcja żywności, utylizacja odpadów, czyszczenie przemysłowe, a nawet tworzenie broni biologicznej. Ponadto dziedzina biotechnologii wciąż się rozwija, a nowe postępy są czynione w dziedzinie medycyny i badań genetycznych. Przy takiej różnorodności obszarów do wyboru, otwarcie firmy biotechnologicznej może być lukratywną opcją.
Wiele osób studiujących biotechnologię jest zainteresowanych zastosowaniem nauk obliczeniowych w celu poprawy produkcji żywności i opieki zdrowotnej. Istnieje wiele różnych karier biotechnologicznych, które różnią się znacznie pod względem wymagań edukacyjnych, korzyści w zakresie wynagrodzenia i środowiska pracy. Od poprawy źródeł żywności do leczenia chorób terminalnych, specjaliści biotechnologii mogą pomóc w poprawie wszystkich aspektów życia i zdrowia. Uczniowie, którzy ukończą szkołę biotechnologiczną, mogą realizować różne opcje kariery w tej dziedzinie, w tym badania i sprzedaż.
Absolwenci mogą pracować w innych obszarach funkcjonalnych
Po ukończeniu szkoły biotechnologicznej biotechnolodzy często przenoszą się do innych obszarów funkcjonalnych organizacji. Mogą ściśle współpracować z innymi osobami w dziale inżynierii, sprzedaży i zgodności. Mogą nawet współpracować z zewnętrznymi ekspertami w pokrewnych dziedzinach. Jak w przypadku każdej kariery, biotechnolodzy mogą spodziewać się pracy w środowisku zespołowym. Zespoły te mogą obejmować inżynierów, pisarzy i specjalistów od marketingu. Niektórzy biotechnolodzy decydują się na pracę w sprzedaży farmaceutycznej lub na stanowiskach regulacyjnych.
Bioprocesy obejmują opracowywanie metod i sprzętu do wytwarzania produktów pochodzących z materiałów biologicznych. Inżynierowie bioprocesu muszą znać się na kulturach komórkowych oraz procesach poprzedzających i następujących po nich. Wielu absolwentów znajduje pracę w bioprocesie w ciągu sześciu miesięcy od ukończenia studiów. Inne kariery w tej branży obejmują badania, produkcję i doradztwo. Inżynierowie bioprocesu mogą pracować w dziedzinie farmacji, żywności lub środowiska. Często współpracują z innymi działami, takimi jak rozwój produktu, badania kliniczne i sprawy regulacyjne.
Wzrost zatrudnienia w biotechnologii
Naukowcy pracujący w biotechnologii mają doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia i komunikacji. Często spędzają dni w dużych laboratoriach, planując i przeprowadzając eksperymenty. Ich praca polega na badaniu, jak działanie substancji zewnętrznych wpływa na organizmy żywe. Odkrycia te są następnie wykorzystywane do opracowywania nowych leków, diagnostyki i produktów rolnych. Na przykład biochemik może zaprojektować ryż o wyższej zawartości beta-karotenu, co byłoby przydatne w regionach, w których występuje niedobór witaminy A.
Zawody związane z biotechnologią są zróżnicowane i oferują możliwości w wielu sektorach. Z tego powodu nazwy stanowisk i obowiązki mogą się różnić. Na przykład naukowiec prowadzący badania w „firmie A” może mieć inne obowiązki niż technik biotechnologiczny w „firmie B”. Poniżej znajduje się ogólny przewodnik po karierach w biotechnologii. Wzrost zawodowy w biotechnologii jest oczekiwany do roku 2022. Możesz wybrać pracę w jednej firmie lub w kilku, w zależności od swoich preferencji i zaplecza.
Pensja dla biotechnologów
Ostatnie badanie przeprowadzone przez American Society for Biochemistry and Molecular Biology (ASBMB) wskazało, że średnia pensja dla biotechnologów po ukończeniu szkoły biotechnologicznej wyniesie $146k do 2022 roku. Jest to wartość wyższa niż średnia, ale pole jest bardzo zróżnicowane. Pensje różnią się znacznie w zależności od rodzaju pracy w biotechnologii, wielkości firmy i poziomu wymaganego wykształcenia. Wynagrodzenie dla biotechnologów po szkole biotechnologicznej może być lukratywnym wyborem kariery.
Biotechnolodzy badają genetyczne, fizyczne i chemiczne cechy komórek w celu opracowania produktów i procesów, które zwiększają ich wydajność. Produkty te obejmują szczepionki i leki, wydajność energetyczną i wydajność żywności. Często biotechnolodzy pracują przez długie godziny, często w weekendy, i są zobowiązani do pracy w weekendy i święta. National Careers Service podaje, że biotechnolodzy mają zazwyczaj długie godziny pracy, nawet w tygodniu roboczym.
Ścieżki kariery dla biotechnologów
Jeśli pasjonuje Cię nauka i natura, rozważ karierę w biologii. Perspektywy kariery dla biotechnologów są obiecujące. W najbliższych latach będzie na nich duże zapotrzebowanie w zakresie badania zanieczyszczenia środowiska, usuwania odpadów i zwalczania chorób. Będą również potrzebni do badania problemów biologicznych, które pojawiają się wraz ze starzeniem się. Jak w przypadku każdej kariery, istnieją konkretne kroki, które należy podjąć przed wejściem w tę dziedzinę. Poniżej wymieniono kilka typowych miejsc pracy dla biotechnologów.
Staże są świetną okazją do odkrycia swoich zainteresowań, nawiązania kontaktów z innymi osobami w danej dziedzinie i dowiedzenia się więcej o tej dziedzinie. Możesz szukać otwartych stanowisk w czasopismach takich jak Chronicle of Higher Education i Science oraz w biuletynach poszczególnych organizacji. Możesz również sprawdzić lokalne gazety miejskie w poszukiwaniu ofert pracy. Są to jednak tylko najczęstsze źródła poszukiwania pracy. Po ukończeniu studiów, istnieje wiele dostępnych opcji kariery.
Podobne tematy